SEMINÁŘ MÉDIA A DOKUMENT

Seminář tvůrčího psaní o dokumentárním filmu se uskuteční 26. – 30. října 2018 na festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

Deadline pro přihlášení je 17. 10. 2018.

Média a dokument 2018

 

Rubriky: 2018, Aktuality, Blog | Štítky: ,

Trinh Minh-ha v tranzitu

Vietnamská teoretička umění a filmařka Trinh Minh-ha 27. listopadu představí v pražské galerii tranzitdisplay své tři filmy.

Trinh T. Minh-ha       (28.11.2014 – 15.2.2015)

Čtvrtek   27.11. 2014    19:00   (vernisáž)

tranzitdisplay, Dittrichova 9/337, Praha 2

Tranzitdisplay představuje práci filmařky Trinh Minh-ha. Trojice filmů Surname Viet given name Nam, Shoot for the contents a A

[…] Více    

Rubriky: Blog | Štítky: , , ,

Patočka versus Lenin

V pondělí 20. října se v Praze od 19.00 konají dvě akce:

1) Tomáš Pospiszyl: Lenin v obrazech

Galerie tranzitdisplay, Dittrichova 9/337, Praha 2

 Vůdce bolševické revoluce Vladimír Iljič Lenin biologicky zemřel v roce 1924. Sovětská společnost však tento fakt vzala na vědomí způsobem, který lze interpretovat jako odmítavý. Leninovo nabalzamované tělo bylo uloženo do mauzolea a sovětská kultura

[…] Více    

Rubriky: Blog | Štítky: , , , , , ,

Kubalík o rozhlasovém dokumentu

Štěpán Kubalík, člen organizačního výboru SPE, pedagog Katedry estetiky FF UK a mimo jiné také pravidelný autor příspěvků na náš blog, se stal novým bloggerem Dok Revue, kde bude pravidelně psát na téma rozhlasový dokument. Jeho první příspěvek k přečtení zde.

Rubriky: Blog | Štítky: , , , , ,

Nové číslo dok.revue

Vyšlo druhé letošní číslo dok.revue, internetového periodika věnovaného teorii a kritice dokumentárního filmu. Číslo obsahuje překlad manifestu "radikálně otevřeného dokumentu" Trinh Minh-haové.

Rubriky: Blog | Štítky: , , , ,

Nové číslo Dok.revue

Vyšlo první letošní číslo dok.revue, internetového periodika věnovaného teorii a kritice dokumentárního filmu. Číslo obsahuje studii Billa Nicholse o prožitku časovosti v dokumentárním filmu.

Rubriky: Blog | Štítky: , , , ,