Law of the Unbelievable

Minulý měsíc skončila v pražském Veletržním paláci patrně nejkolosálnější výstava současného umění, která se u nás kdy konala. Skoro po roce z Velké dvorany zmizelo dílo Law of the Journey čínského umělce Aj Wej-weje. Kdo se do NG nezašel podívat, může si jeho černý nafukovací člun s figurami utečenců zavěšený úhlopříčně do prostoru vygooglovat, je

[…] Více    

Rubriky: Blog | Štítky: , ,

NOVÁ AUTORKA A AUTOR SPE

Mezi našimi přispěvateli a přispěvatelkami se nově budete setkávat s články kunsthistoričky Markéty Ježkové (její první příspěvek si můžete přečíst zde) a Josefa Šebka z Ústavu české literatury a komparatistiky FF UK, na jehož příspěvek se můžete těšit v únoru. Loučíme se tímto s Terezou Hadravovou, které za všechny články děkujeme (připomenout si je můžete tady).

Markéta Ježková vystudovala na Filozofické fakultě estetiku, dějiny umění a francouzštinu, působí na Ústavu dějin umění a jako kurátorka v Národní galerii.

Josef Šebek na Filozofické fakultě vystudoval český jazyk a literaturu a estetiku, pracuje jako pedagog na Ústavu české literatury a komparatistiky a jako redaktor časopisu Estetika: The Central European Journal of Aesthetics. 

Rubriky: 2018, Aktuality, Blog | Štítky: , , ,