Seminář Proces a estetika II.

Katedra estetiky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, Oddělení estetiky Ústavu věd o umění a kultuře Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Společnost pro estetiku při Radě vědeckých společností Akademie věd České republiky pořádají seminář v rámci grantového projektu GA ČR:

PROCES A ESTETIKA II.

Rytmus v procesuální filosofii

Místo: Katedra estetiky FF UK v Praze, Celetná 20,

[…] Více    

Rubriky: 2017, Aktuality, Blog | Štítky: , , , , , ,

Seminář o procesuální estetice

Zítra, 29. června, se koná od 16.00 na pražské Katedře estetiky seminář "Proces a estetika" s příspěvky členů katedry, Ondřeje Dadejíka, Martina Kaplického, Miloše Ševčíka a Vlastimila Zusky. Více zde.

Rubriky: Blog | Štítky: , , , , ,

Patočkovský workshop již tento pátek

SPOLEČNOST PRO ESTETIKU ZVE NA WORKSHOP NA TÉMA:

Umění v proměnách času

Workshop je pořádán Katedrou filozofie Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni, Katedrou estetiky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Společností pro estetiku RVS ČR. Jedná se o šestý workshop v rámci řešení grantového projektu Problematika umění v myšlení Jana Patočky (GAČR P409/11/0324; Hlavní řešitelé Dr. Miloš

[…] Více    

Rubriky: Blog | Štítky: , , , , ,

WORKSHOPY

SPOLEČNOST PRO ESTETIKU ZVE NA DVA WORKSHOPY NA TÉMA:

Čas a prostor v Patočkově filozofii umění

a

Patočkovy interpretace literatury

Obě akce jsou pořádány Katedrou filozofie Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni, Katedrou estetiky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Společností pro estetiku. Jedná se o čtvrtý a pátý workshop v rámci řešení grantového projektu Problematika umění v myšlení Jana

[…] Více    

Rubriky: 2012, Aktuality, Blog | Štítky: , , , ,

Seminář Německý expresionismus

Ústav germánských studií a Katedra filmových studií FF UK srdečně zvou zájemce z řad studentů na seminář Německý expresionismus v mezioborovém kontextu, který se koná každou středu od 15:50 do 19:00 v místnosti 429, FF UK, Palachovo náměstí 2, Praha 1. Své pohledy na téma Technika a apokalypsa a Subjektivní deformace světa představí pedagogové ÚGS a KFS i další hosté z oborů filosofie, divadelní věda, dějiny umění či hudební věda.

Přednášky a diskuse po filmech budou probíhat v češtině.

Program zde (via ÚFAR).

Rubriky: Blog | Štítky: , , , ,

XI. ročník filmového semináře FILM SOKOLOV

XI. ročník filmového semináře FILM SOKOLOV má téma ODPAD a koná se 21. až 23. října.

Rubriky: Blog | Štítky: , , ,