SOUTĚŽ BRITSKÉ SPOLEČNOSTI PRO ESTETIKU

British Society of Aesthetics 2018 Essay Prize

The British Society of Aesthetics is running an essay prize competition, open to early-career researchers in aesthetics. The winning author will receive £1,500 and an opportunity to present the paper at the Society’s annual conference. The winning essay will normally be published in the British Journal of Aesthetics.

The regulations for […] Více    

Rubriky: 2018, Aktuality, Blog | Štítky: ,

Nejlepší články 2012 & 13

Blog Aesthetics for Birds vyhlásil nejlepších 5 článků v anglofonní estetice za roky 2012 a 13. Jedním z textů je i studie šéfredaktora Estetiky, Fabiana Dorsche.

 

Rubriky: Blog | Štítky: , , , ,

Vítězkou studentské soutěže Sešitu Lenka Brabcová Kršiaková

Časopis Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny vyhlásil vítězku studentské soutěže o nejlepší odborný článek zaměřený na vizuální umění a kulturu v období od konce druhé světové války do současnosti. Stala se jí Lenka Brabcová Kršiaková s textem "Myšlení obrazem Daniela Burena", který bude otištěn v následujícím čísle časopisu.

Rubriky: Blog | Štítky: , , , ,

Uzávěrka soutěže Sešitu se blíží

31. říjen, uzávěrka soutěže Sešitu pro umění, teorii a příbuzné zóny pro student(k)y magisterského a doktorského programu o nejlepší článek zaměřený na vizuální umění v období od konce druhé světové války do současnosti, se blíží.

Soutěž je určena studentkám a studentům navazujícího magisterského a doktorského studia humanitních a uměnovědných oborů na vysokých školách v ČR a SR. Více info zde.

Rubriky: Blog | Štítky: , , , , , , ,

Soutěž Sešitu pro NMgr. a PhD. studenty/ky

Periodikum Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny vyhlašuje soutěž o nejlepší odborný článek zaměřený na vizuální umění a kulturu v období od konce druhé světové války do současnosti.

Soutěž je určena studentkám a studentům navazujícího magisterského a doktorského studia humanitních a uměnovědných oborů na vysokých školách v ČR a SR.

[…] Více    

Rubriky: Blog | Štítky: , , , , , , ,

Smith interpretuje Sehgala

U příležitosti oznámení finalistů Turnerovy ceny si přečtěte text filozofa Justina E. H. Smithe, který se zapojil jako "kustod" do jedné z akcí asi nejznámějšího z finalistů, Tino Sehgala.

Rubriky: Blog | Štítky: , , , , ,

Připomínka: Soutěž Estetiky

Blíží se 30. října, uzavírka druhého ročníku soutěže časopisu Estetika o nejlepší esej pro postgraduální (NMgr., Ph.D.) studenty-tky a mladé badatele-lky ze zemí Visegrádu. Informace o podmínkách soutěže jsou k nahlédnutí zde.

 

 

Rubriky: Blog | Štítky: , , ,

Soutěž Estetiky

Časopis Estetika vyhlašuje druhý ročník soutěže o nejlepší esej pro postgraduální (NMgr., Ph.D.) studenty-tky a mladé badatele-lky ze zemí Visegrádu. Informace o podmínkách soutěže jsou k nahlédnutí zde.

Poslední ročník vyhrál student pražské FF UK Ota Gál, jehož text byl přeložen a otištěn v Estetice 2/2011 jako "Unitas Multiplex as the Basis of Plotinus' Conception of Beauty".
 

Rubriky: Blog | Štítky: , , ,

Výsledky GA ČR

GA ČR dnes zveřejnila výsledky grantového řízení pro projekty začínající rokem 2012.

Rubriky: Blog | Štítky: , ,

XVII. ročník Iberoamerické ceny

Velvyslanectví iberoamerických zemí vypisuje XVII. ročník Iberoamerické ceny pro české student(k)y. Uzávěrkou pro eseje v portugalském nebo španělském jazyce na témata týkající se iberoamerického prostoru je 15. prosinec 2011. Vyhlášení a podmínky ke stažení zde.
 

Rubriky: Blog | Štítky: ,